Lagon - upratovacie a čistiace služby

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Home Všetko pre podlahu Protišmyková úprava

Protišmyková úprava hladkých povrchov

Tlačiť

Povrchy: glazúrované, leštené a smaltované povrchy

Charakteristika: protišmyková úprava bez straty lesku

Všeobecné informácie:

  • Aplikáciou protišmykovej úpravy sa do značnej miery znižuje riziko pošmyknutia, a to bez zmeny vzhľadových vlastností materiálu. Technológia je vhodná pre použitie v interiéri aj exteriéri.
Výhody:
  • Sprievodnou vlastnosťou lesklých hladkých materiálov je ich vysoká šmykľavosť, zvlásť za mokra. Po protišmykovej úprave dochádza k zdrsneniu lesklých dlažieb, pričom vzhľad podlahy ostáva nezmenený.
  • Povrch smaltovaných vaní a vaničiek sprchovacích kútov je v kombinácii s vodou extrémne šmykľavý, čo hlavne u detí a seniorov zvyšuje riziko vzniku úrazov. Aplikáciou protišmykovej úpravy sa riziko pošmyknutia znižuje na minimum.
  • Aplikáciou protišmykovej úpravy v okolí bazéna sa znižuje nebezpečenstvo pádov a s tým súvisiacich úrazov detí aj dospelých. Tým sa zároveň rozšíri okruh materiálov vhodných do tohto prostredia. V ošetrených podlahách sa neusádzajú nečistoty a vodný kameň v takej miere ako pri prirodzene drsných materiáloch.

Aplikácia:

Prvým krokom pri ošetrovaní povrchov je dokonalé vyčistenie a odmastenie problematickej plochy za pomoci mechanického pôsobenia a čistiaceho prostriedku. Následne sú nečistoty dokonale povysávané výkonným vysávačom. V ďalšej fáze sa pomocou špeciálneho prípravku prehĺbia mikropóry, vďaka ktorým povrch zdrsnie. Poslednou fázou je neutralizácia a povysávanie zbytku aplikovaných prostriedkov. Po tejto úprave ostávajú povrchy trvalo nešmykľavé aj za vlhka, pričom starostlivosť o ne je obmedzená na bežné pravidelné umývanie. Táto metóda ošetrenia povrchov je vhodná pre domovy dôchodcov, školy, úrady, hotely, nemocnice, kúpaliská, fitness centrá aj pre ľudí ktorým záleží na bezpečnom domove.

 

Akcie

Postihli Vás povodne? Pomôžeme Vám a poskytneme aj zľavu.

 

Seniorom poskytujeme zaujímavé zľavy.

 

Anketa mesiaca

Čo čistíte najmenej radi?
 

Niečo naviac

Kontakt

Milan Macej – Lagon
Štúrova 33
080 01 Prešov

Región Prešov a Košice:
0908 980 162

Región Poprad:
0905 287 249

Napíšte nám